escolar.jpeg
EscoSolar

Çatı Ges Uygulamaları

Çatı Ges Uygulamaları

Elektrik maliyetlerindeki sürekli ve öngörülemez artışlar işletmelerin karlılıklarını olumsuz yönde etkilemiş, enerji giderlerini azaltmak şirketlerin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelmiştir.
İşletmelerin öz tüketimine dayalı Çatı üzerine kurulan Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Santralleri (GES) son iki yıl çerisinde yayımlanan mevzuat değişiklikleri ve sağlanan destek mekanizmaları sayesinde enerji maliyetlerini düşürmedeki en önemli seçenek haline gelmiştir.
ESCOSOLAR, tamda bu noktada, başta fabrika, depo, AVM gibi geniş çatı alanlarına sahip işletmelere önerdiği çözümler ile ilgili uygulamaların tüm risklerini de üzerine alarak “Enerji Performans Sözleşmesi” ile gerekli olan tüm hizmetleri tek çatı altında sağlamaktadır.
İşletmelerin ana iş kollarından oldukça farklı dinamiklere sahip olan ve doğru teknik bilgi birikimi gerektiren GES kurulumu ve işletimi hizmetinin yatırımsız olarak ESCOSOLAR tarafından gerçekleştirilmesi sayesinde, işletmelerin alacak olduğu riskler de tamamen ortadan kaldırılmaktadır.