escosolar2.jpeg
EscoSolar

Hakkımızda

Hakkımızda

YAP-İŞLET DEVRET "ESCO" MODELİ

Enerjinin geleceğini sağlıyoruz.

1989 Yılında Akkök Şirketler Grubu’ nda otoprodüktör grubu statüsünde faaliyetlerine başlayan AKENERJİ, 2005 yılından itibaren elektrik üretim şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

2000 Yılında %25 hissesini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’ na halka arz eden AKENERJİ, gücünü arttırarak 2008 yılında Avrupa’ nın önde gelen enerji şirketlerinden CEZ ile eşit katılımlı stratejik ortak haline gelerek Türkiye enerji sektöründeki yerini ikiye katlamıştır.

Bu gün AKENERJİ, 30 yılı aşkın deneyimiyle, yatırımını üstlenmiş olduğu farklı üretim kaynaklarına dayalı enerji santrallerinin yanı sıra, diğer üreticilerin kaynaklarını da toptan enerji anlaşmaları ile piyasaya sunmaktadır. Böylece AKENERJİ, üretici kimliği ile olduğu kadar enerji ticareti alanında da sektördeki lider şirketler arasında yerini almıştır.

ESCOSOLAR ise AKENERJİ ile birlikte Enerji Performans Sözleşmesi kapsamında,  ESCO Modeli ile Çatı Üzeri Güneş Santrali Projelerini hayata geçiren Yetkilendirilmiş İş Geliştirme ve Yönetim Platformudur.

AKENERJİ kurumsal çatısı altında projeler geliştirir, tüm uygulama ve işletme süreçleri yöneterek projelerin hayata geçirilmesini sağlar, partner ve müşterilerine çözümler ve uzun soluklu ticari birliktelikler önerir…

Tıpkı Bizim Gibi

Yaratma teknolojisi her zaman mükemmel ilişkilere dayanır...

Ekibimiz

Takımımız İle Tanışın

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, her bir müşterimizin ihtiyaçları için bilgi ve deneyimlerini bir araya getirerek onları yönlendirir ve çözüm odaklı süreçlerine destek olur.

cem-muslular-esco.jpg
Cem S. MUSLULARKurucu Ortak / Genel Müdür
Elektrik Mühendisi(MSC)

1971 Balıkesir doğumludur.
İlk, Orta ve Lise Eğitimini Balıkesir’ de, Ön Lisans, Lisans Eğitimlerini İzmir’ de, Yüksek Lisans Eğitimini Moskova’ da tamamlamıştır. Ulusal ve Uluslararası platformda, enerji projelerinin geliştirme, uygulama ve işletme süreçlerinde farklı firmaların Yönetim Kademelerinde görev almıştır.
Türkiye’ de ilk lisanssız Kojenerasyon Projesini geliştirerek hayata geçirmiştir. Ulusal FVTP Kurucu Üyesi, Kojentürk Yönetim Kurulu Üyeliği yapan MUSLULAR, evli ve iki çocuk babasıdır.

mustafa-pekacar.jpg
Mustafa PEKAÇARKurucu Ortak / İş Geliştirme
Süreçleri Direktörü
Elektrik Mühendisi (MBA)

1979 İstanbul doğumludur.
İlk, Orta ve Lise Eğitimini Muğla’ da Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. Enerji Sektöründe çeşitli firmalarda satış ve iş geliştirme departmanlarında görev almıştır.
Son on yılda Türkiye’ de gelişmekte olan Enerji Verimliliği Sektöründe ilk sertifikalı enerji yöneticilerinden biri olarak Eğitim Hizmeti, Enerji Etüdleri ve Performans Sözleşmeleri konularında bir çok projede ve şirkette Yönetici olarak çalışan PEKAÇAR, evli ve iki çocuk babasıdır.

aykut-firat.jpg
Aykut FIRATKurucu Ortak
Mühendislik Süreçleri Direktörü
Elektrik Mühendisi (MBA)

1978 İstanbul doğumludur.
İlkokulu İstanbul’ da, Orta ve Lise Eğitimini İzmir’ de, Lisans Eğitimini İstanbul’ da, Yüksek Lisans Eğitimini İzmir’ de tamamlamıştır. Elektrik ve Enerji Sektöründe çeşitli firmalarda satış, iş geliştirme ve proje yönetim departmanlarında görev almıştır.
Son on yılda Türkiye’ de gelişmekte olan Yenilenebilir Enerji Sektöründe iş geliştirme, taahhüt ve satış sonrası hizmetler alanında çalışan FIRAT, evli ve bir çocuk babasıdır.